Mika Lahti jatkaa puheenjohtajana 2020 – Jukka Härkönen, Tuomas Jähi ja Kaisa Neuvonen hallitukseen uusina jäseninä

16.12.2019

Historiallinen MG:n uusi syyskokous pidettiin klubilla 30. joulukuuta. Kokouksen puheenjohtajana toiminut Matti Tiainen paukutteli asiat päätökseen kymmenessä minuutissa. Seuran puheenjohtajana jatkaa vuonna 2020 Mika Lahti. Hallitukseen kuuluvat 2020 puheenjohtaja Mika Lahden lisäksi Piia Lähde, Kimmo Kausto, Anna-Liisa Immonen, Jukka Härkönen (uusi), Tuomas Jähi (uusi) ja Kaisa Neuvonen (uusi).
Hallituksesta jäivät pois Juhana Simpanen, Kimmo Liukkonen ja Esa Jussi-Pekka. Simpanen oli erovuorossa. Liukkonen halusi jättää hallituksen ja varapuheenjohtajana kaksi vuotta toiminut Esa Jussi-Pekka erosi seurasta.


Mika Lahti valittiin seuran syyskokouksessa yksimielisesti Mikkelin Golfin puheenjohtajaksi vuodelle 2020.

Kokouskutsu

Mikkelin Golf Ry

Kokouskutsu -ylimääräinen vuosikokous

Aika: 30.12.2019 klo 17.00
Paikka: Mikkelin Golf Ry:n klubitalo, osoitteessa Lentokentänkatu 2, 50150 Mikkeli

Käsiteltävät asiat:
Yhdistyksen sääntöjen 5 pykälän kohdassa ”syyskokous” mainitut asiat

Tervetuloa!
Hallitus