Seura

Mikkelin Golf ry on yksi harvoista Suomen Golfliiton jäsenseuroista, joka toimii kokonaisuudessaan yhdistyspohjalla.

Mailat heiluvat tiuhaan Mikkelissä. Pelikierroksia Lentokentänpuiston radalla kertyy vuosittain peräti 14 000. Mikkelin Golf on vahva kilpaseura. Kilpailukierroksia pelataan vuosittain yli 2000.  Väkeä seuraan houkuttelevat nopea kenttä, mukava porukka ja viihtyisä klubitalo. Seurassa on reilut 530 jäsentä, joista noin. 66% on miehiä, 22% on naisia ja 12% on junioreita. Seuran liikevaihto on runsaat 200 000 euroa vuodessa.

Mikkelin Golf Yhteystiedot

Lentokentänkatu 2, 50150 Mikkeli

Nimi

Puhelin

Sähköposti

Caddiemaster

015 151 759

caddiemaster@mikkelingolf.fi

Sihteeri

Jukka Härkönen

050 338 5285

jukka.harkonen@mikkelingolf.fi

Puheenjohtaja

Mika Lahti

0400 560 499

mika.lahti@sahala.fi

Kapteeni

Mauno Saksio

 040 842 0632

mauno.saksio@mikkelingolf.fi

Ladykapteeni

Kirsi Kultanen

kirsi.kultanen@mikkelingolf.fi

Kenttämestari

Mikko Saalasti

0440 151 759

mikko.saalasti@mikkelingolf.fi

Kilpailutoimikunta 

Jukka Härkönen
Kirsi Kultanen
Mauno Saksio
Mikko Saalasti

kilpailutoimikunta@mikkelingolf.fi

Nuorisotoiminta 

Eero Kultanen

040 766 4279

eero.kultanen@pp.inet.fi

Tiedotus 

Kaisa Neuvonen

Soittopyynnöt klubille 015 151 759

kaisa.neuvonen@mikkelingolf.fi

Pro

Jarno Hovila

050 550 6179

jarno@golftiimi.fi

Pro Shop

Savon Golftiimi Oy

044 3050 265

 tia@golftiimi.fi

Seniorit

Kimmo Kausto

044 2066 533

 kimmo.kausto@gmail.com